Jarocin podzieli się dobrymi praktykami w zarządzaniu przestrzenią

Prowadzenie zadań gminy w zakresie inwestycji i transportu zbiorowego z wykorzystaniem aplikacji GIS będzie tematem prelekcji, którą wygłoszą podczas konferencji we Wrocławiu pracownicy Jarocińskiej Agencji Rozwoju.

Ideą konferencji jest pokazanie dobrych praktyk w zarządzaniu przestrzenią na szczeblu lokalnym z wykorzystaniem informacji przestrzennej. Wydarzenie, które skierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli samorządów lokalnych, odbędzie się po raz szósty.

Wszystkim edycjom patronuje hasło „Informacja przestrzenna nowym IMPULSEM dla rozwoju lokalnego”. Każdego roku w przedsięwzięciu bierze udział około 200 osób.

Tegoroczna konferencja zaplanowana na 26 maja, poświęcona będzie tematyce wykorzystania systemów informacji przestrzennej do prowadzenia zadań własnych samorządów, w tym między innymi zadań związanych z zapewnieniem ładu przestrzennego, gospodarki wodnej oraz transportu publicznego. Organizatorami konferencji są: Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przy współudziale firmy ESRI Polska.  Specjaliści z Wrocławia są cenionym ekspertami z zakresu Geoinformacji. Prowadzony przez Urząd Geoportal Dolny Śląsk uznaje się za jeden z najlepszych w kraju. Tym bardziej cieszy fakt, że organizatorzy, po raz drugi, docenili działania Gminy Jarocin w zakresie zarządzania przestrzenią i zaprosili do współpracy pracowników Jarocińskiej Agencji Rozwoju – Anitę Szymańską i Tomasza Ratajczaka. Wcześniej, w 2017 roku Jarocińska Agencja Rozwoju dzieliła się doświadczeniami na temat wykorzystania narzędzi GIS przy tworzeniu Gminnego Programu Rewitalizacji na przykładzie Gminy Jarocin.  Więcej informacji na temat tej konferencji można było przeczytać pod linkiem http://jarocin.pl/pl/news/Rewitalizacja-Jarocin-podzielil-sie-doswiadczeniem-podczas-konferencji-we-Wroclawiu-2925.html